Belangrijke info voor het nieuwe seizoen
Bekijk in browser
LEDENBRIEF SKF

Beste {RECIPIENT_FIRST_NAME},

Het seizoen is voorbij en telde weer heel wat hoogtepunten. De zomerstop is ondertussen begonnen en duurt tot eind augustus / begin september. 
Info over seizoen 2026 - 2027
We blikken al vooruit naar het nieuwe seizoen. Dat gaat van start op dinsdag 25 augustus vanaf de miniemen en op dinsdag 1 september voor de bubbels, groepen 1 en 2 en de preminiemen. 
 
Groepsindeling en trainingsuren
De groepen zijn ondertussen ingedeeld en je kan ook al noteren wanneer en waar de trainingen voor de diverse groepen plaatsvinden. Tegen de start van het nieuwe seizoen wordt deze informatie toegevoegd aan de kalender in Twizzit.  Je kan de groepsindeling en trainingsuren hier DOWNLOADEN (staan in twee aparte tabbladen in hetzelfde document)
 
Aanvullend:
  • Meisjes geboren in 2014 die deelnemen aan combo, trainen tot 11 november op woensdag bij de mininiemen
  • Meisjes geboren in 2011 trainen op zaterdag tot 14u de kadettencombo.
Trainingsstops seizoen '26 - '27
Op volgende momenten zal er geen training zijn:
  • Kerstvakantie: 23 december laatste training - 2 januari 2027 hervatten training
  • Hemelvaartweekend: 6 tot 9 mei 2027, behalve voor meisjes die deelnemen aan eventuele buitenlandse wedstrijd (op info-avond meer)
  • Laatste training en seizoensafsluiter: 19 juni 2027  (wegens onderhoud zwembad)
Inschrijvingsgeld
Nu het nieuwe seizoen alweer dichterbij komt, nodigen we jullie graag uit voor het betalen van het lidgeld.  Betaling kan via volgend inschrijvingsformulier, graag tegen 15 augustus e.k. 
 
Sinds vorig seizoen is het inschrijvingsgeld in verhouding tot het aantal trainingsuren van de diverse groepen.  Na evaluatie hebben we beslist dit principe aan te houden en de bedragen te behouden voor het nieuwe seizoen.  Het showteam vormt hierop een uitzondering omdat de leden bijkomend op maandag trainen volgend seizoen en het lidgeld daarom wordt gelijkgesteld met de andere niet-competitiegroepen.
 
Nog even een overzicht voor de verschillende groepen:
  • Masters (1 training/week):  250,00 EUR
  • Bubbels - groep 1 - groep 2A/2B - showteam (2 trainingen/week):   350,00 EUR
  • Senioren (2 trainingen/week):  350,00 EUR
  • Preminiemen - miniemen (3 trainingen/week):  375,00 EUR
  • Kadetten - junioren (4 trainingen/week):  400,00 EUR
Wat is er inbegrepen in het lidgeld?
  • Trainingen gedurende 10 maanden, met slechts een paar korte onderbrekingen.
  • Extra trainingen ifv wedstrijden en de show.
  • Voor competitiegroepen: deelname aan de binnenlandse wedstrijden.
  • Voor het Showteam: deelname aan meetings en kerstshow.
  • Voor de jongste groepen: voorbereiding en deelname brevettendag(en).
  • Gebruik van wedstrijdbadpakken, make-up, gelatine... voor wedstrijden en Grote Show.
  • Teambuilding voor alle groepen.
Is niet inbegrepen in het lidgeld:
de competitievergunning van €40 (uitsluitend voor de competitiegroepen) die automatisch wordt bijgerekend via het inschrijvingsformulier.
 
Gespreide betaling mogelijk
We beseffen dat deze periode vaak veel kosten met zich meebrengt. Daarom bieden we de mogelijkheid om het lidgeld in schijven te betalen tegen uiterlijk 31 december 2026. Wie hiervan gebruik wil maken, stuurt een mailtje naar skfzwevegem@gmail.com. We contacteren je dan om concreet af te spreken.
Weet ook dat wie hiervoor in aanmerking komt, sterk verminderd lidgeld betaalt via de UiTPAS met kansentarief. Meer info op: https://helpdesk.uitpas.be/hc/nl/articles/360011579540-Wie-heeft-recht-op-het-kansentarief

Wie vragen heeft over het lidgeld, kan contact opnemen via skfzwevegem@gmail.com, de trainster van de groep of met Anthony Sandra - 0479 494 190.

Sponsoring
Net zoals vorig jaar, kan je genieten van een korting op het lidgeld als je een nieuwe sponsor aanbrengt.  De korting bestaat dan uit 10% van het gesponsorde bedrag.
 
Klaaskoeken
De verkoop van klaaskoeken is één van de sterkhouders om onze clubkas te spijzen.  In de huidige vorm blijft het aantal verkochte klaaskoeken de laatste jaren ongeveer hetzelfde.  Om de verkoop een nieuwe impuls te geven en de inspanningen beter te verdelen over alle leden, rekenen we dit seizoen aan iedereen standaard 5 pakken klaaskoeken aan (verkoopprijs 50,00 EUR).  Dit bedrag wordt toegevoegd bij de betaling van het inschrijvingsgeld.  Verkoop je de 5 pakken, dan is de opbrengst hiervan voor jou.  
Deze werkwijze verzekert ons van een minimumafname en dus betere aankoopvoorwaarden bij de leverancier.
 
Doorstroomschema
We willen niet alleen een club met nationale en zelfs internationale ambities zijn, maar evengoed een club waar iedereen met een hart voor het artistiek zwemmen terecht kan.
Daarom wijzigt het doorstroomschema vanaf seizoen '26-'27.  Voortaan kan je al na de miniemen doorstromen naar het Showteam zonder een minimum puntenlimiet.  Vroeger kon dat pas na het behalen van een puntenlimiet.
 
Zo kunnen zwemsters die zich verder willen ontplooien zonder de druk van competitie onze mooie sport blijven uitoefenen en geregeld tonen hoe ze zijn geëvolueerd op bijvoorbeeld de Grote show, minishow, Kerstshow,...
 
Infomomenten
We houden eraan om ouders en leden bij de start van het seizoen in te lichten over de werking van de club en het verloop van het seizoen. Dit gebeurt tijdens infomomenten per groep. Dit infomoment is heel belangrijk en geeft iedereen ook de kans om vragen te stellen. 
 
We vragen aan de ouders van de groepen t.e.m. de kadetten om zeker aanwezig te zijn.  Natuurlijk zijn de ouders bij de andere leeftijdsgroepen ook welkom.
 
Dit zijn de data: 
  • Bubbels en groep 2: 5 september om 11u30
  • Preminiemen: 1 september om 19u45
  • Miniemen: 25 augustus om 20u15
  • Kadetten: 5 september om 14u30
  • Junioren: 1 september om18u45
  • Showteam: 7 september om 20u00
  • Senioren: 4 september na de training
Belangrijke data
Dit zijn alvast belangrijke SKF-data die je kan noteren in je agenda. Details volgen vanzelfsprekend later: 
  • 3 oktober: clubvoorstelling 's avonds
  • 11 oktober: Vlaams Criterium miniemen en kadetten (Liedekerke)
  • 1 november: Vlaams Criterium combo en acro (Zwevegem)
  • 11 november: Belgisch Kampioenschap combo en acro (Hasselt)
  • 14 november: Klaaskoekenverkoop
  • 12 december: brevettendag voor  groep 2 en preminiemen (Liedekerke)
  • 19 december: SKF Quiz (Kappaert - Zwevegem)
  • 6-10 februari 2027: stage (Zwevegem)
  • 2 mei 2027: brevettendag voor  groep 2 en preminiemen (Liedekerke)
  • 16 mei 2027: Minishow (onder voorbehoud)
Jouw mening over SKF Zwevegem is belangrijk

We hechten veel belang aan de mening van onze leden, ouders en andere betrokkenen van SKF Zwevegem. 
Daarom geven we je graag de kans om je mening te geven over de algemene werking en een aantal deelaspecten ervan. Dit kan anoniem. Het vraagt maar een paar minuten van je tijd. 

De resultaten van de enquête zullen ons in staat stellen onze werking verder te verbeteren. 
Bedankt alvast voor je medewerking! 

Ik geef mijn mening
Twizzit helpcenter
Sinds enkele seizoenen gebruiken we Twizzit als platform voor informatie en communicatie met de leden en ouders. Ben je nog niet helemaal wegwijs in de app? Twizzit beschikt over een uitgebreid helpcenter, waar je wellicht een antwoord vindt op je vraag. Je kan vanzelfsprekend altijd iemand van de club aanspreken ook.
Naar de Twizzit help
Bedankt & welkom
We wuiven enkele personen uit die een belangrijke rol binnen onze club hebben gespeeld.
 
Eerst en vooral dank aan Annabelle Ghekiere voor de jarenlange inzet als zwemster, trainster en de voorbije jaren als hoofdcoach.  Dankzij Annabelle konden verschillende teams puike nationale en internationale resultaten neerzetten, werden shows in goede banen geleid, werd de trainstersgroep aangestuurd om onze zwemsters telkens een kwalitatieve training te kunnen bezorgen,... kortom, dikke merci !
 
Daarnaast nemen we afscheid van onze voorzitter Jo Vanackere.  Als papa van clublid Kato versterkte hij de clubwerking.  Aanvankelijk als vrijwilliger en, samen met zijn vrouw Kaat, als lid van het kookteam op stage.  Een dikke vijf jaar geleden werd hij deel van het clubbestuur, waarvan de voorbije twee jaar als voorzitter.  We kennen Jo allemaal als een luisterend oor zowel voor ouders, trainsters als bestuursleden.  Altijd bereikbaar en met een warm hart voor het artistiek zwemmen.   Dikke merci voor je inzet voor de club !
 
Tenslotte verlaat ook Piet Loncke als één van de stichtende bestuursleden onze club.  Volgens een goede bron vind je in de kast van Piet de volledige geschiedenis van T-shirts voor vrijwilliger en bestuur in alle mogelijke kleuren en logo's die bij de club ooit de revue passeerden. Hij introduceerde de traditie van klaaskoek en chocomelk bij de jaarlijkse klaaskoekenverkoop en ging ook als een van de eersten mee als kookouder op stage, toen nog in Wemmel, later in Heverlee.  We kennen Piet ook als handige Harry, altijd bereid om een handje toe te steken op activiteiten, stage (hij reed graag met vrachtwagen vol gerief terug om nog eens de sfeer en gezelligheid op te snuiven),... Als persoon in vele gevallen onzichtbaar en op de achtergrond, maar van het resultaat van zijn werk kon je altijd genieten denk aan de eerste foto's op shows en wedstrijden, de bootjes tijdens de show van 4 jaar geleden of het ingenieuze ophangsysteem voor de verduistering,....  Hartelijk dank Piet !
 

Onze nieuwe hoofdcoach Sara Devos stelt zichzelf graag voor:

"Mijn naam is Sara Devos.  Ik ben 27 jaar en met veel enthousiasme neem ik vanaf volgend seizoen de rol van hoofdcoach op.

Mijn passie voor het waterballet begon al in 2005. Sinds 2021 geef ik zelf training en momenteel ben ik ook trainster van de miniemen. Ik kijk er enorm naar uit om samen met het trainersteam verder te bouwen aan een fijne, leerrijke en sportieve omgeving waarin elke zwemster zich kan ontwikkelen.

Naast het waterballet ben ik leerkracht in het lager onderwijs. Werken met kinderen en jongeren is dan ook iets waar ik veel energie uit haal. In mijn vrije tijd, wanneer ik niet aan het bad sta, ben ik graag creatief bezig of vind je me in de keuken, waar ik met plezier bak.

Ik kijk ernaar uit om samen een mooi seizoen tegemoet te gaan. Tot binnenkort aan het zwembad!"

 
Anthony Sandra neemt de fakkel over van Jo als voorzitter van de club.  Anthony is de man van Cindy en papa van Fien (juniorenteam), Marie en Tuur.  Hij ging samen met Cindy een paar jaar geleden mee als kookouder op stage en is sinds een dikke twee jaar actief in de club als bestuurslid vooral binnen de werkgroep activiteiten.
 
Heb je ook zin om als vrijwilliger, binnen een werkgroep of als bestuurslid een rol op te nemen, contacteer ons dan gerust via e-mail, twizzit of rechtstreeks via een bestuurslid of trainster.  Er zal ook iemand van het bestuur aanwezig zijn op de info-avonden eind augustus begin september.
SKF DANKT ZIJN SPONSORS
facebook instagram
Wens je de deze nieuwsbrief niet langer te ontvangen? Dan kan je je uitschrijven. Let wel: dan mis je ook de clubupdates. 
Uitschrijven
© 2024 Synchro Klub Flamingo's Zwevegem (SKFZ) - Nieuwsbrief gemaakt in Twizzit