08/02/2026
YVES DAELMANS

Zaterdag is Boeckenberg er niet in geslaagd om een volgende winst van PKC in de Korfball Champions League een halt toe te roepen.


De panters plaatsten zich zonder moeite voor de voorspelde finale; nog maar eens een teken dat het verschil tussen Nederland en België ten opzichte van de andere landen nog steeds groot is. Op de finaledag om plaatsen 8 tot 1 te bepalen, bleek er toch nivellering te zijn zodat er in Lissabon felle en intense strijd geleverd werd. De strijd om brons werd bovendien beslist met een golden goal.

 

Naar de finale dan, waar Boeckenberg het best van start ging en een 0-3 voorsprong nam. De Nederlandse kampioen moest zelfs een time-out inroepen nadat het na 5 minuten nog niet tot scoren was gekomen. Stilaan geraakte PKC onder stoom en bij Boeckenberg moest er veel geïnvesteerdworden in de verdediging waarbij er aanvallend enkele mooie kansen onbenut bleven. Gevolg was een scoreloos tweede kwart van de Belgische kampioen en dat was nefast voor het verdere vervolg van de wedstrijd. PKC bleef controle houden en ondanks de strijd tot in de laatste seconden, moest Boeckenberg tevreden zijn met zilver na 20-14 verlies.



De afgereisde supporters zagen een knappe prestatie van Lisa Van Gorp die met 6 doelpunten topschutter werd in de finale.